Program

 

Program konferencije "ŽENE OBNAVLJAJU SJEĆANJA"

Petak, 9. 5.
Hotel “Palace”, Strossmayerov trg 10

9:30—10:00 
Okupljanje sudionica, registracija

10:00—11:00 
Otvaranje
Međusobno predstavljanje i upoznavanje sudionica
Slavica Kušić: Što je Centar za žene žrtve rata danas?
Vesna Kesić i Aida Bagić: O konferenciji Žene obnavljaju sjećanja
Biljana Bijelić i Vesna Janković: Predstavljanje novog izdanja Zbornika

11:00—11:15 
Pauza

11:15—12:30 
Očekivanja od konferencije: Zašto obnavljati ženska sjećanja?

12:30—14:00 
Ručak

14:00—16:00 
Prisjećanja: Osobne kronologije i kronologije rata (rad u manjim grupama)

16:00—16:30 
Pauza

16:30—18:00 
Nastavak: Osobne kronologije i kronologije rata (rad u manjim grupama)

18:00—18:30 
Završna diskusija prvog dana

19:30 
Večera

 
Subota, 10.5.
Hotel “Palace”, Strossmayerov trg 10
 
9:30—11:30
I. Grupa: Feministički pristup psihosocijalnom radu u ratnim situacijama
II. Grupa: Suradnja preko državnih i nacionalnih granica
III. Grupa: Ženske politike mira i otpora ratu i nacionalizmu

11:30—12:00
Pauza

12:00—13:00
Nastavak rada u tri paralelene grupe

13:00—15:00
Ručak

15:00—16:30
Izvještaji o radu u grupama i rasprava

16:30—17:00
Pauza

17:00—17:30
Završna diskusija

19:30
Svečani prijem u Gradskoj palači Dverce pod pokroviteljstvom gđe Morane Paliković Gruden, predsjednice Gradske skupštine grada Zagreba

 
Nedjelja, 11. 5.
Zagreb, Stara gradska vijećnica, Ulica sv. Ćirila i Metoda 5/I

9:30—11:00
Javni forum o važnosti ženskih sjećanja
Slavica Kušić, CŽŽR
Morana Paliković Gruden, Predsjednica Skupštine grada
Vesna Kesić: Rodna dimenzija memorije – rodna dimenzija konflikta i pomirenja
Vesna Janković i Biljana Bijelić: Predstavljanje novog izdanja Zbornika “Žene obnavljaju sjećanja”
Aida Bagić: Sažetak dvodnevnog susreta aktivistica i podržavateljica Centra za žene žrtve rata

11:00—11:30
Pauza

11:30—13:00
Reana Senjković i Renata Jambrešić Kirin: Rodne slike rata
Orly Lubin: Stvaranje zaborava: Izrael/Palestina, orođeno sjećanje

13:00—14:30
Ručak

14:30—16:00
Ženska sjećanja na rat (panel)
Moderatorica: Biljana Bijelić
Panelistice: Tea Škokić, Duška Andrić-Ružičić, Mojca Urek, Lepa Mlađenović, Igbala Rogova

16:00—16:30
Pauza

16:30—18:00
Sjećanja na ženska organiziranja (panel)
Moderatorica: Vesna Teršelič
Panelistice: Mojca Dobnikar, Nadežda Radović, Slavica Stojanović, Vesna Barilar, Eva Zillen

18:00—18:30
Zatvaranje konferencije